جهت استعلام از قیمت ها تماس بگیرید.

شنبه 11 آذر 1402

ناحیه ی کاربری

هرآنچه در مورد خرید و قیمت اسپیسر باید بدانید؟

تصویر اسپیسر


اسپیسر چیست؟ کاربرد آن در چه مواردی است؟

اسپیسر در لغت به معنای فاصله گذاشتن یا فاصله نگهدار می باشد. اسپیسردر سایزها و ابعاد مختلف و متنوعی تولید می‌شود و در ایجاد پوشش میلگردی مناسب نقش بسزایی دارد. 
از اسپیسر در موارد مختلفی استفاده میشود مثلا می توان با رعایت پوشش میلگرد ها در سازه هایی مثل دال ها و دیوار ها اشاره کرد از دیگر موارد مصرفی اسپیسر بتن، در ساختمان ها و پروژه هایی مثل سد سازی و تونل سازی است. به طور مثال اسپیسر پلاستیکی باعث محافظت بتن در برابر فرسایش و خوردگی می‌شوند که یکی از مهمترین چالشهای صنعت ساخت و ساز می باشد. استفاده از اسپیسر بتن در نتیجه کار بسیار تأثیرگذار است به ‌طوری که در صورت استفاده هم کیفیت سازه وهم سرعت اجرا و انجام آن پروژه ساختمانی بالا خواهد بود؛ گاهی نیزوجود اسپیسر بتن، سبب می شود تا فاصله میان دو میلگرد حفظ شود.
در واقع اسپیسر قطعه‌ای کوچک است که در هنگام اجرای فونداسیون و بتن مسلح در میان قالب بتن و میلگرد قرار داده می‌شود تا بین این دو فاصله لازم به دست آید. هدف از نصب اسپیسر‌ها جلوگیری از بروز هر گونه خوردگی در میلگردها است. اسپیسرها را از جنس‌های مختلفی می‌سازند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند.
در این مقاله به این که اسپیسر چیست و چه مزایایی دارد؟  پرداخته شده است تا شما به آگاهی کاملی از این محصول و مزایای اسپیسر برسید. با سایت آهن امن همراه باشید .
فراموش نکنید تموم محصولات را میتوانید از صنایع مفتولی طلوع سپاهان با بهترین قیمت با پشتیبانی عالی تهیه فرمایید .

چرا از اسپیسر استفاده میکنیم ؟

سازه‌های سنگین مانند فونداسیون و همچنین مقاطع بتنی حجیم، دارای بافت میلگردی پر حجم‌تر و سایز میلگردهای ضخیم‌تر هستند. به این دلیل فشار وارده توسط آرماتورها در این‌گونه مقاطع، نسبت به سایر مقاطع مانند سقف‌ها و تیرها، به اسپیسر بیشتر است و باید اسپیسر مناسبی انتخاب شود تا توان لازم برای تحمل فشار وارده را دارا باشد.

اسپیسرها چند نوع هستند؟

ایجاد فضا و فاصله مورد نظر میان میلگرد و بتن باید با دقت خاصی صورت گیرد. از طرفی هم تعداد اسپیسر‌ها هم در برخی از پروژه‌ها ممکن است بسیار زیاد باشد و همین موضوع هزینه زیادی را به کارفرما تحمیل کند و از این رو، اسپیسر‌ها با اشکال و جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند. به‌طور کلی از نظر جنس به سه نوع پلاستیکی، بتنی و فلزی تقسیم شده‌اند.

  1. •    اسپیسر پلاستیکی
  2. •    اسپیسر بتنی
  3. •    اسپیسر فلزی


اسپیسر پلاستیکی

اسپیسرهای پلاستیکی رایج‌ترین نوع مورد استفاده در پروژه‌های کوچک و بزرگ ساختمانی است. اسپیسر‌ها اگر چه از مصالح مقاوم ساخته می‌شود اما در مقایسه به دو نوع دیگر اسپیسر از مقاومت به مراتب کمتری برخوردار است و این مسئله مهم‌ترین ضعف اسپیسرهای پلاستیکی در نظر گرفته می‌شود. از طرفی هم بسیاری از اهل فن بر این عقیده هستند که اسپیسرهای پلاستیکی عدم همخوانی آن با ماهیت بتن است.

اسپیسر بتنی

اسپیسرهای بتنی بعد از نوع پلاستیکی از رایج‌ترین انواع هستند. استفاده از اسپیسرهای بتنی مزایایی را در پی دارد که بسیاری از نقاط ضعف اسپیسرهای پلاستیک را برطرف می‌کند. مقاومت بسیار بالا از مهم‌ترین نقاط قوت این نوع از اسپیسر‌ها محسوب می‌شود و از این رو احتمال تماس بتن و میلگرد‌ها با مواد فرساینده و مخرب در مقایسه با حالت‌های استفاده از اسپیسر‌های پلاستیکی به مراتب کاهش می‌یابد.

اسپیسر فلزی

اسپیسرهای فلزی نوع دیگری از اسپیسرها هستند که در برخی از پروژه‌های ساختمانی به دو نوع دیگر ترجیح داده می‌شوند. در ساخت این نوع اسپیسر‌ها می‌توان آن را به شکل و اندازه‌های مختلفی در آورد. در ساخت اسپیسرهای فلزی اغلب از میلگردها استفاده می‌کنند. به طوری با تغییر شکل آن را به شکلی در می‌آورند که میلگردها بتوانند به راحتی روی آن ثابت قرار بگیرند. اسپیسر‌ها مقاومت فشاری بالاتری نسبت به نوع پلاستیکی و سازگاری بهتری نیز با بتن دارند.


 آشنایی با اسپیسر پلاستیکی

کلمات کلیدی : اسپیسر
مقالات مرتبط
هرآنچه در مورد خرید و قیمت اسپیسر باید بدانید؟
هرآنچه در مورد خرید و قیمت اسپیسر باید بدانید؟

اسپیسر قطعه‌ای کوچک است که در هنگام اجرای فونداسیون و بتن مسلح در میان قالب بتن و میلگرد ق...

هرآنچه در مورد خرید و قیمت اسپیسر باید بدانید؟
اسپیسر پلاستیکی و انواع آن

اسپیسرهای پلاستیکی، قطعاتی مناسب جهت تنظیم کاور میلگرد می باشند.سبکی، قیمت مناسب، دقت بالا...

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.