جهت استعلام از قیمت ها تماس بگیرید.

شنبه 11 آذر 1402

ناحیه ی کاربری

توری فرنگی مرغی چیست ؟

تصویر توری فرنگی

توری فرنگی چیست ؟

توری فرنگی نوعی توری فلزی بافته شده می باشد که از نظر ساختاری و ظاهری شبیه به توری مرغی و توری گابیون می‌باشد. شکل چشمه‌های توری‌فرنگی مانند توری مرغی و گابیون شش ضلعی است، که به آن ها در اصطلاح لانه‌زنبوری هم گفته می‌شود.از نظر قطر مفتول، بزرگ‌تر از توری مرغی و کوچک‌تر از توری گابیون است.

توری فرنگی از نظر جنس مفتول دو نوع است؛ مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه سرد . از نظر ظاهری زیباست و در هنگام استفاده از آن جهت قفس حیوانات، از ورود بسیار از جانوران موذی به محوطه پرندگان جلوگیری خواهد کرد.

انواع توری فرنگی کدام ها هستند؟

1. توری گالوانیزه گرم

توری فرنگی از نوع مفتول گالوانیزه گرم اغلب ایرانی و با کیفیت و دوام بالا است. این محصول دارای مقاومت و استحکام بالایی می‌باشد. از این رو در فضاهای باز و در برابر نور خورشید، طول عمر بالایی دارد.

این نوع توری با ابعاد، ارتفاع، ضخامت و چشمه‌های ‌متفاوتی عرضه می‌‌شود. ضخامت آن از 85/0 شروع و تا 2 سانتی‌متر ادامه دارد و طولش به حدودا 20 متر می‌‌رسد. این توری به صورت رول یا طاقه تولید می‌‌شود. چشمه‌های ‌شش ضلعی این توری در دو سایز (یک و یک دوم اینچ) چهار سانت و (دو اینچ) پنج سانت، بافته می‌‌شوند.

2. توری گالوانیزه سرد

نوع سرد این محصول، مقامت و دوام کم‌تری در برابر اکسید شدن و خوردگی دارد. بنابراین دارای قیمت و کیفیت پایین‌تری نسبت به نوع گرم آن است.

ابعاد توری فرنگی

طول توری فرنگی معمولاً در حدود ۲۰ متر و با عرض ۱۲۰، ۱۵۰ و ۱۸۰ سانتی‌ متری عرضه می شود. بستگی دارد که بخواهید از این محصول در چه مکانی استفاده کنید، اندازه های مختلفی از آن وجود دارد که مناسب برای تعبیه در مکان های مختلف و شرایط مختلف آب و هوایی است.

 استفاده از توری فرنگی چه مزایایی دارد؟

توری فرنگی با اینکه از استحکام و و مقاومت بالایی برخوردار است، هم‌چنین قیمت آن نسبت به دیگر موارد مشابه به صرفه‌تر و کارآیی آن بهتر و بیش‌تر است. برای حصارکشی‌ها معمولا از این حصار استفاده میکنند و تقاضای تولید این نوع توری از سوی مشتریان بیش‌تر است. در دو نوع چشمه درشت و چشمه ریز در بازار موجود می‌باشد. بنابراین با توجه به نیازتان می‌توانید هر توری مورد نظر را تهیه نمایید.
یکی‌دیگر از مزایای توری‌فرنگی این است که در برابر رطوبت دارای مقاومت بالایی می‌باشد. نصب آسان و پیاده‌سازی سریعی دارد که نیاز به مهارت یا تخصص خاصی ندارد. سایز و بافت چشمه‌های این توری به گونه‌ای است که مانع از ورود جانوران موزی می‌شود.

کاربرد توری فرنگی در چیست؟

حصارکشی

بدون شک یکی از پر کاربرد ترین (توری حصاری) حوزه ها برای استفاده از توری شش ضلعی، حصار کشی است. اغلب دور ساختمان ها، برج فرودگاه ها، بزرگراه ها و مکان های مختلف دیگر شاهد استفاده از این نوع هستیم.

چرا از توری فرنگی برای حصارکشی استفاده میکنند؟

1- استحکام بالا
علت استفاده آن برای حصارکشی و تعیین محدوده ی یک سازمان و ... ، استحکام قابل قبول آن است.
2- زیبایی ظاهری
علاوه بر استحکام، زیبایی بصری آن هم مزید بر علت استفاده زیاد از این محصول است.
3- ضد زنگ بودن
اما شاید مهم ترین دلیل، خاصیت ضد زنگ بودن آن است.
توری شش ضلعی معمولا با مفتول هایی شناخته می شود که از ورق ها و لوله گالوانیزه تولید شده اند.

عایق کاری

صنعت ساخت و ساز از جمله صنایعی بوده که وابستگی بسیار زیادی به فنس های مختلف دارد. معمولاً زمانی که یک سوله ساخته می شود، برای عایق کاری سقف آن از این محصول و یا توری مرغی استفاده می کنند. ایزولاسیون کمک می کند تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شده و در صوتی که سوله در فضای باز ایجاد شود، می تواند از جمع شدن قطرات آب ناشی از رطوبت هوا بر روی متریال به کار رفته در سوله سازی جلوگیری کند. این نوع از توری ها معمولاً به خاطر نوع جنس و طراحی خاصی که از نظر چشمه ها دارند، دارای کاربرد های بسیار وسیعی می باشند. بدین ترتیب با یک نگاه به اطراف خود، می توان موارد بسیار زیادی را از استفاده از این محصولات مشاهده کرد.

مستحکم سازی دیوار

دیگر کاربرد توری فرنگی، استفاده در دیوار ها می باشد. این محصول این توانایی را دارد تا استحکام دیوار ها را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. بدین ترتیب در مواردی که بخواهیم یک دیوار مستحکم داشته باشیم، می توانیم از محصول یاد شده استفاده کنیم. توری فرنگی باعث می شود تا دیوار ها به راحتی تخریب نشده و همچنین از سقوط دیوار ها جلوگیری می کند. بدین ترتیب برای سازه هایی که استراتژیک و مهم می باشند، این امکان وجود دارد که از این محصول استفاده شود.

توری جان پناه

سقوط تجهیزات و مصالح گوناگون یکی از مشکلاتی است که تا کنون در مشاغل مختلفی مشاهده شده است. افراد بسیار زیادی تا کنون به دنبال پیدا کردن راه و روشی مناسب برای رفع این مشکل بوده اند. استفاده از توری شش ضلعی یه عنوان جان پناه در چنین مواردی یکی از راه حل های ساده و در عین حال کاربردی به نظر می رسد. بدین ترتیب، با صرف کمترین هزینه ممکن می توان این مشکل را حل کرد. از طرفی دیگر، سادگی کار نیز با استفاده از فرنگی بسیار بیشتر می شود.

مجسمه سازی

صنعت مربوط به ساخت مجسمه را می توان یکی دیگر از صنایعی برشمرد.

مشخصات توری فرنگی

این نوع توری به صورت رولی به فروش می‌‌رسد. هر رول آن طول 20 متر و عرض‌ها ‌120، 150 و یا 180 سانتی‌متری دارد. ابعاد چشمه‌های ‌شش ضلعی توری در دو سایز 5 سانتی‌متر و 4 سانتی‌متری تولید می‌‌شوند. هر چه این ابزار کوچک‌تر باشد در نتیجه سیم بیش‌تری برای ساخت آن به کار می‌‌رود. بنابراین وزن و قیمت آن افزایش می‌‌یابد.

 

کلمات کلیدی : توری مرغی توری فرنگی
مقالات مرتبط
توری فرنگی مرغی چیست ؟
توری مرغی چیست و چه کاربردی دارد؟

برای خرید توری مرغی باید چکار کنیم؟چگونه توری مرغی عرض 180 تهیه کنیم؟قیمت توری مرغی دست دو...

توری فرنگی مرغی چیست ؟
توری فرنگی مرغی چیست ؟

بدون شک یکی از پر کاربرد ترین حوزه ها برای استفاده از توری شش ضلعی، حصار کشی است. اغلب دور...

توری فرنگی مرغی چیست ؟
عوامل موثر بر قیمت توری فرنگی

قیمت توری فرنگی در بازار بر اساس نوع و ضخامت مفتول، ارتفاع، طول و عرض آن، اندازه چشمه‌های...

توری فرنگی مرغی چیست ؟
مزایا و مشخصات استفاده از توری حصاری یا فنس

توری حصاری که با نام هایی مانند فنس ، حصار یا chain wire fence. انواع توری حصاری به لحاظ ج...

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.