جهت استعلام از قیمت ها تماس بگیرید.

شنبه 11 آذر 1402

ناحیه ی کاربری

پشم شیشه چیست و چگونه تهیه می شود؟

تصویر پشم شیشه

پشم شیشه چیست؟

پشم شیشه ماده است تشکیل شده از الیاف بسیار نازک شیشه که در موارد گوناگونی همانند عایق مورد استفاده قرار میگیرد و قیمت پشم شیشه به انوع آن و کاربرد آن بستگی دارد. برای تهیه و اطلاع از قیمت پشم شیشه از شرکت آهن امن در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل برای خرید این محصول شما را راهنمایی کنیم.

پشم شیشه چگونه تهیه میشود؟

پشم شیشه یک نوع الیاف معدنی است که از ترکیب شیشه های طبیعی و بازیافتی، ماسه معمولی و رزین ساخته میشود.این محصول یک نوع عایق در برابر حرارت و صدا می باشد.ضخامت پشم شیشه از 2 میکرون شروع میشود و د نهایت تا 7 میکرون میرسد.
پشم شیشه دارای الیافی ریز و سوزنی شکل دارد این الیافت ریز به هم تابیده میشوند و باعث ایجاد حفره های زیادی میشود سپس باعث حبس شدن هوا درون حفره و خاصیت عایق بودن بودن پشم شیشه را ایجاد میکند. پشم شیشه به دلیل سبک بودن و انعطاف پذیری بالای خود از پر استفاده ترین و پر فروش ترین عایق حرارتی و صوتی می باشد .
تولید پشم شیشه بیش از 70 سال است که در جهان رونق دارد اما در کشور عزیزمان ایران حدود 40 سل است که توسط صنعتگران دولتی و خصوصی تهیه و تولید میشود.

کاربرد پشم شیشه چیست ؟

از مهم ترین کاربردهای پشم شیشه میتوان در عایق کاری های حجیم ، عایق کاری های صنعتی و ساختمانی نام برد. پشم شیشه علاوه بر عایق حرارتی ،عایق صوتی نیز می باشد که به دسته یونولیت ها شناخته میشود. از کاربردهای دیگر پشمم شیشه استفاده به عنوان عایق دیوار حفره،عایق دیوارپرده،کاشی های سقفی،مجرای لوله کشی،ساخت مخزن و ... اشاره کرد. حتی نیز از پشم شیشه به عنوان عایق سقف های شیروانی  به وسیله سیم آرماتوربندی به قوطی های زیرشیروانی  استفاده میکنند.
محدوده دمایی که میتوان از پشم شیشه استفاده کرد 195- درجه سانتی گراد و 120+ درجه سانتی گراد است البته میتواند تا دمای 550 درجه سانتی گراد نیز گرما را تحمل کند. در هنگام آتش سوزی نیز هیچ دخالتی در روند توسعه آتش ندارد و حتی گازهای سمی و گلخانه ای هم تولید نمیکند و برای محیط زیست خطری به حساب نمی آید.

دو نوع پشم شیشه در صنعت کاربرد بیشتری دارد 

  1. آریانا
  2. ایزوران

پشم شیشه به صورت رولی با ضخامت 2 اینچ تا 7 اینچ به فروش میرسد که در این بین متالایز با چگالی 8 تا 10 وو ایزوران با چگالی 10 و با عرض 120 سانتی متر و طول 15 متر موجود می باشد .

انواع پشم شیشه 

  1. فویل آلومینیومی
  2. بافت سیاه شیشه‌ای
  3. الیاف پارچه‌ای شیشه‌ای

انواع پشم شیشه از نظر تولید و عرضه در بازار 

رولی (پتویی)

پشم شیشه رولی، در بدنه مخازن بزرگ، لوله‌های قطور صنعتی و جهت عایق‌کاری دیوار و سقف در صنعت ساختمان کاربرد دارد. نوع رولی خود به دو دسته بدون لفاف (لحافی) و روکش‌دار با پوشش لفاف تقسیم می‌شود. برش، شکل پذیری و نصب این نوع از پشم شیشه به آسانی انجام می‌شود و غیر آتش‌گیر و بی‌خطر است. هم‌چنین سهولت در جا‌بجایی و حمل و نقل، جذب و کاهش عالی صدا از دیگر مزایای این نوع الیاف می‌باشد.

پانلی (تخته ای)

این نوع، دانسیته بالاتری نسبت به نوع رولی دارد. هم‌چنین بیش‌تر به عنوان عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در سالن‌های تئاتر و استودیو های صدا، سرد‌خانه‌ها، تالار‌ها و… کاربرد فراوانی دارد.

عایق لوله (عایق پیش ساخته)

نوع عایق پیش ساخته، از الیاف فشرده شیشه ساخته شده است. این نوع پشم شیشه جهت عایق‌کاری لوله‌های آب گرم و آب سرد، لوله‌های تاسیسات گرمایشی و سرمایشی و… استفاده می‌شود.

مشخصات فنی پشم شیشه

مشخصات فنی پشم شیشه که خرید آن باید بر اساس آن‌ها صورت گیرد، شامل؛ دانسیته، ضخامت و نوع لفاف است.

  • دانسیته: دانسیته، وزن واحد حجم نامیده می شود. دانسیته پشم‌شیشه وزن یک متر مکعب از آن است و با دانسیته 8 تا 100 در بازار ایران موجود می‌باشد.
  • ضخامت: ضخامت در جلوگیری از انتقال حرارت و صوت موثر می‌باشد. پشم‌شیشه با ضخامت‌های 252 تا 50 میلی‌متر بیش‌ترین مصرف را دارند.
  • لفاف: لفاف در واقع پوشش پشم‌شیشه می‌باشد و برای جلوگیری نفوذ رطوبت تعبیه شده است. لفاف‌ها به دو صورت کاغذی و آلومینیومی تولید می‌شوند.

قیمت پشم شیشه کیلویی

عوامل مختلفی بر روی قیمت پشم شیشه تاثیر میگذارد دانسیته، ضخامت و نوع روکش از شاخص‌های فنی آن محسوب می‌شوند. چگالی، یکی دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت پشم شیشه و مزایای این محصول محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید تنوع چگالی پشم‌شیشه بین 24 تا 96 کیلوگرم بر متر مکعب است. پشم‌شیشه در انواع پوششی فویل آلومینیومی، بافت سیاه شیشه‌ای و الیاف شیشه ای پارچه ای و به صورت رولی یا پتویی، پانل یا تخته ای و عایق لوله در بازار موجود می‌باشد که بر اساس نیاز مورد نظر قیمت آن نیز مشخص و محاسبه می‌شود

نکته با توجه به تحقیق دانشمندان الیاف این محصول سرطان زا و موجب بیماری‌های ریوی و پوستی می‌باشد. به همین دلیل باید از تماس مستقیم جلوگیری نمود. کارگران و نصابان باید از عینک و کلاه و دستکش و لباس‌های بلند و یکبار مصرف استفاده نمایند.

پشم شیشه از کجا بخریم؟

برای خرید پشم‌شیشه نیز می‌توانید به راحتی از طریق ثبت سفارش در سایت آهن امن اقدام کنید. هم‌چنین می‌توانید از طریق شماره 02155449070 سفارش خود را ثبت نمایید.
 

کلمات کلیدی : پشم شیشه
مقالات مرتبط
پشم شیشه چیست و چگونه تهیه می شود؟
پشم شیشه چیست و چگونه تهیه می شود؟

چشم شیشه چیست و قیمت پشم شیشه چگونه تعیین میشود؟آیا پشم شیشه سرطان زاست ؟fiberglass, rockw...

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.