تصویر توری مشی

توری مش گالوانیزه یا توری مشی چه کاربردی دارد؟

مش گالوانیزه یا توری مش

توری مش (WELDED WIRE MESH) یا مش گالوانیزه ازسری توری های جوشی می باشد که از جوش دادن مفتول های فولادی با قطرهای متفاوت برای بدست آوردن استحکام بالا درست شده است.

توری های مشی انعطاف پذیری ندارند و بسیار مستحکم تر از توری های جوشی رولی هستند. ازاین توری ها عموما در کارهایی مانند حصار کشی با استحکام زیاد در اطراف مناطق نظامی، فرودگاه ها، کارخانه ها و در کل اماکنی که نیازمند امنیت بالایی هستند استفاده می شود.
به طور کلی هر شکل دارای چشمه یا سوراخ را توری یا فنس می‌گویند. توری های فلزی از بافت شدن و به هم پیوستگی مفتول بوجود می‌آیند. یک سری توری های جدید نیز بوجود آمده اند که از ورق تهیه می‌شوند، مانند توری لوزی . برقراری امنیت در محوطه ها و یا جداسازی از جمله کاربرد های این محصول می‌باشد. توری استیل، گالوانیزه، برنجی یا از جنس مس می‌باشد.

کاربرد توری مش :

کاربرد بیشتر توری مشی در پروژه های ساختمانی بزرگ و به منظورکف بندی است. همچنین نوع متداول آن شبکه پیش جوش ۶ و ۸ است. در رشته های مهندسی، به آن مش مهندسی یا engineering mesh نیزگفته می شود. در ساخت و ساز و مهندسی به حدی پر مصرف است که نام مخصوص brc mesh را به خود اختصاص داده است. می توان گفت که این محصول رقیبان زیادی در صنعت و مهندسی ندارد. چرا که بسیار کاربردی، در دسترس و مقرون به صرفه است.

انواع توری مش به ترتیب زیراست:

توری مش فلزی :

توری مش فلزی ممکن است از فولاد یا دیگر فلزات بافته، شبکه، جوش، گسترش یافته، اچ یا الکتروفورم (فیلتر صفحه ای) تشکیل شده باشد.

توری مفتول گالوانیزه :

از بهترین های توری مشبک، توری مش گالوانیزه است که به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن و عدم خوردگی، به شدت مورد توجه خریداران مش جوشی است. ناگفته نماند که تولید مش گالوانیزه زحمت زیادی دارد و کارخانه تولید توری مش گالوانیزه هزینه های زیادی می‌پردازند. این محصول به نسبت انواع دیگر، از قیمت بالایی برخوردار است و از مفتول گالوانیزه تهیه می‌گردد.

توری مش فایبرگلاس :

مش فایبر گلاس یک الگوی چسبیده بافته شده از جنس فایبرگلاس است.

از این نوع برای ایجاد محصولات جدید مانند صفحه نمایش درب، اجزای فیلتراسیون و نوار های تقویت شده، استفاده می‌شود. معمولاً با پوشش پی وی سی اسپری می شود تا آن را قوی تر، طولانی تر و ضخیم تر کند.

توری مش استیل :

مش استیل گرید بندی متنوعی دارد. علت گرید بندی استیل این است که هر گرید آن کاربرد خاصی دارد.

مزایای استفاده از توری مشی :

۱- قیمت مناسب
مزیت های استفاده از مش میلگردی، مقرون به صرفه بودن آن نسبت به انواع دیگر از میلگرد هاست.
۲- صرفه جویی در مصالح
همچنین به لحاظ صرفه جویی در مصالح، مقاومت بالای توری ها به دلیل جوش های نقطه ای و منظم دانست.
۳- مقاومت بالا
توری مش پاره نمی شود، در برابر پدیده اکسیداسیون مقاوم است و زنگ نمی‌ زند. به علاوه دوام خیلی بالایی داشته و تقریباً عمری برابر یا حتی بیشتر از عمر بتن های مصرفی در ساخت و ساز دارد.
۴- سبک بودن و حمل آسان
همچنین حمل و نقل بسیار آسانی دارد که این محصول را بسیار پرکاربرد کرده است. سایر سازه هایی که کاربرد مشابه مش مشبک دارند، عمدتاً وزن زیادی داشته و حمل و نقل و دسترسی به آنها دشوار است.
۵- تهویه مطبوع
در ساختار توری مش پنجره های مربع شکلی وجود دارد که کار تهویه هوا را بسیار راحت کرده است. این یک مزیت بزرگ محسوب می شود، چرا که در صورت استفاده از توری جوشی در حفاظت و نگهداری از حیواناتی که جثه بزرگ دارند. در صورت وقوع آتش ‌سوزی این پنجره ها مانع از ورود آب نمی‌شوند.

کلمات کلیدی : مش گالوانیزه
مقالات مرتبط
توری مش گالوانیزه یا توری مشی چه کاربردی دارد؟
توری مش گالوانیزه یا توری مشی چه کاربردی دارد؟

توری مشی یا توری گالوانیزه چیست؟ از این وری چه استفاده هایی میتوان کرد؟مقاومت این مش برای...

توری مش گالوانیزه یا توری مشی چه کاربردی دارد؟
توری مش یا توری جوشی چیست؟

توری مش چیست؟قیمت توری مش رولی چند است ؟مش فلزی را چگونه تهیه کنیم ؟- آهن امن

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.