واریز یارانه بیست و نهم از درآمد بنزین

2 سال پیش

300

واریز یارانه بیست و نهم از درآمد بنزین

اولین واریز یارانه در سال ۱۴۰۱ ساعت ۲۴ فردا (چهاشنبه) در قالب یارانه های معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

به گزارش ایسنا، از آبان ماه سال ۱۳۹۸ و به دنبال افزایش قیمت بنزین، دولت تصمیم گرفت تا از محل مابه‌التفاوت درآمدی آن کمک نقدی به مردم داشته باشد، از این رو از بین حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه‌بگیر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی، حدود ۶۰ میلیون نفر گزینش و پرداخت نقدی را به تناسب اعضای خانوار در دستور کار قرار داد که  پرداختی فروردین ۱۴۰۱، بیست و نهمین مرحله از واریز یارانه معیشتی است.

یارانه معیشتی که معمولا در دهم هر ماه پرداخت می شود، برای خانواده‌های یک نفره، ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲هزار  و  پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

از سال گذشته و با جدی شدن حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بحث پرداخت یارانه جدیدی با نرخ بین ۹۰ تا ۱۲۶ هزار تومان هم مطرح بود و با وجود وعده داده شده، پرداختی صورت نگرفت و فعلا هم برنامه‌ای برای این پرداخت اعلام نشده است.

بر این اساس در حال حاضر تنها دو یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و معیشتی پرداخت می شود  و در ادامه سیاست دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ است که می تواند جریان پرداخت یارانه‌ها را دستخوش تغییر کند.

هزینه پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در سال حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان و یارانه معیشتی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است که در مجموع به بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان می رس

کلمات کلیدی

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه ها

0 نظر

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.