پیشنهاد بودجه ۶.۹ میلیارد دلاری بایدن برای کمک به اوکراین و تقویت ناتو

1 سال پیش

230

پیشنهاد بودجه ۶.۹ میلیارد دلاری بایدن برای کمک به اوکراین و تقویت ناتو

با ادامه جنگ در اوکراین، بودجه پیشنهادی دولت آمریکا شامل ۶.۹ میلیارد  دلار برای طرح بازدارندگی اروپا و ناتو و همچنین "مقابله با تهاجم روسیه برای دفاع از اوکراین" است.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، شالاندا یانگ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه آمریکا گفت که در زمانی مهم برای جهان، این بودجه پیشنهادی یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در امنیت ملی در تاریخ آمریکا است که ارتش ما را تقویت کرده و برای مقابله با چالش های جهانی به ما قدرت تازه ای می دهد.

در بودجه پیشنهادی دولت آمریکا همچنین بیش از ۸۱۳  میلیارد دلار به بخش دفاع و امنیت ملی اختصاص داده شده است.

این درخواست در حالی مطرح می شود که آمریکا به دنبال مقابله با تعداد زیادی از چالش های بین المللی از جمله چین و روسیه است.

این بودجه همچنین در بحبوحه تلاش برای مدرن‌سازی ارتش، از جمله بهینه‌سازی ناوگان دریایی، حمایت از طرح‌های نوسازی ارتش و سرمایه‌گذاری در توسعه قابلیت‌های موشکی مافوق صوت برای تقویت بازدارندگی صورت می‌گیرد.

بایدن در بیانیه‌ای گفت: خواهان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در امنیت ملی ما در تاریخ آمریکا هستم، این بودجه برای اطمینان از اینکه ارتش ما آماده‌ترین، آموزش‌دیده‌ترین و مجهزترین ارتش در جهان باقی بماند، لازم است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه گذشته (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۵ اسفند نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

کلمات کلیدی

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه ها

0 نظر

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.