آغاز پرداخت بدهی عراق به ایران

1 سال پیش

296

آغاز پرداخت بدهی عراق به ایران

آغاز پرداخت بدهی عراق به ایران/ توافق دو کشور برای تداوم صادرات گاز

«یحیی آل اسحاق» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در مورد سفر سرپرست وزارت برق عراق به تهران درخصوص پرداخت بدهی‌های این کشور به ایران، اظهار داشت: ایران و عراق معاملات مستمری را با یکدیگر دارند که بخشی از آن توسط بخش خصوصی و بخشی دیگر توسط دولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مبادلات بخش دولتی بیشتر در حوزه انرژی است، تصریح کرد: یک میلیارد دلار بخش دولتی از عراق باید دریافت کند که با توافقات صورت گرفته، بر اساس راهکارهای بانک مرکزی این میزان بدهی به ایران از سوی عراق پرداخت خواهد شد.

آل اسحاق تاکید کرد: ۹ میلیارد دلار مطالبات بخش خصوصی ایران از عراق نیز در جریان است و مشکلی در سیستم پرداختی وجود ندارد و از طرق مختلف دریافت می‌شود.

وی با اشاره به روابط اقتصادی و سیاسی مناسب بین ایران و عراق، خاطرنشان کرد: در سفر وزیر برق این کشور به ایران در زمینه واردات مداوم انرژی توافقاتی انجام شده تا تجارت در این زمینه ادامه پیدا کند.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته،‌ مقدمات پرداخت بدهی عراق به ایران فراهم شده است و تجارت دو کشور به صورت عادی ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، «عادل کریم» وزیر برق عراق در راس هیاتی وزارتخانه‌ای ششم اردیبهشت ماه به ایران سفر کرد تا درباره موضوع صادرات گاز به نیروگاه‌های عراقی و «پرداخت بدهی‌ها» به بخش برق و نفت ایران بحث و گفت و گو کند.

کلمات کلیدی

دیدگاه ها

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه ها

0 نظر

کلیه حقوق سایت آهن امن متعلق به شرکت رادمان جاده ابریشم میباشد.